Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.

hradek-muzeum

2019/06b Sraz Moskvičů ve Vrbně pod Pradědem

362 fotek letos v červnu - zobrazení
Cestu do Vrbna jsme pojali jako poznávací výlet. Nejdříve jsme se zastavili ve vojenském muzeu v Králíkách. Hned u muzea stojí pěchotní srub ,, Cihelna". Byl vybetonován ve dnech 29.9. - 8.10. 1936. Na jeho stavbu se spotřebovalo 2110m3 betonu. Po té jsme to vzali přes nejstarší, dosud fungující ruční papírnu ve Velkých Losinách. Pak už rovnou do Vrbna. Na srazu se sešlo + - 40 Moskvičů. Společná vyjížďka byla do Zlatých hor, kde je hornické muzeum. Výjezd aut z kempu je k shlédnutí na https://youtu.be/hHofPjDO5P0. !!! Točeno nohama!!! Navštívili jsme lázeňské městečko Karlova Studánka a ochutnali místní prameny. Zkoukli jsme soukromé safari muzeum a šup do Polska. V polské Nyse bývala továrna ZSD (zaklad samochodów dostawczych), založená roku 1952. Vyráběla se zde vozidla Nysa, Polonez Truck a Truck plus, citroen a Berlingo. Továrna je skoro srovnaná se zemí. Reklama! Polské moře, kousek od českých hranic s výhledem na Jeseníky. Tak se říká jezerům Otmuchovské a Nyské. To už jsme se pomalu vraceli domů. Vzali jsme to přes zakomárovanou Rozkoš, Babiččino údolí a Trosky. Hezká dovča.